Sport

    Glimt-profil slipper operasjon: – Vet ikke hvor lang tid det vil ta
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: (Wednesday, July 29, 2026 KL:17:26)
    Håkon Evjen (26) avkrefter alvorlig kneskade, men opplyser at det kan ta tid før han er tilbake på banen igjen. Bodø/Glimt skrev tirsdag at Evjen pådro seg en skadet i kneet i seriekampen mot Sandefjord sist helg. I meldingen het det at midtbanespilleren «blir satt ut av spill en periode framover». Onsdag bekrefter Evjen til Avisa Nordland at skaden ikke er av det mest alvorlige når det gjelder kneet. Det er heller ikke nødvendig med operasjon. – Nei, det skal jeg ikke. Så det er veldig bra. Jeg kan avkrefte alle de mest alvorlige kneskade-ryktene. Det er det som er hell i uhellet. Når det først skulle gå galt, så gikk det ikke totalgalt, sier Evjen. På spørsmål om han tror sesongen kan være over, er han usikker. – Jeg håper ikke det. Det er vanskelig å si hvor lang tid ting tar. Ting skal gro, og alt skal komme seg på plass. Det er stor forskjell fra å bli skadefri til å bli kampklar. Det må bare ta den tiden det tar. Jeg vet ikke hvor lang tid det kommer til å ta, sier han. (NTB)

Ord sky bassert på artikkel: 1110642
slipper - operasjon - avkrefter - alvorlig - kneskade - opplyser - tilbake - tirsdag - seriekampen - Sandefjord - meldingen - midtbanespilleren - periode - framover - bekrefter - Nordland - alvorlige - gjelder - nødvendig - ryktene - uhellet - totalgalt - spørsmål - sesongen - usikker - vanskelig - forskjell - skadefri - kampklar -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »